Anasayfa / Videolarımız / Alper Bozdemir Kimdir?

arrowleftAlper Bozdemir Kimdir?

Peal Peak'in kurucusu Alper Bozdemir kimdir? Peal Peak'in kurulma hikayesi ve geçmişteki tecrübelerimizden bahsediyoruz.

Transcription

Peal Peak Dijital Pazarlama Ajansının kuruluş hikayesini ve Dijital Pazarlama kariyerimi. Kariyerim boyunca hangi ülkelerde çalıştım? Hangi firmalara SEO ve Dijital Pazarlama Danışmanlığı yaptım? Ve de Peal Peak Dijital Pazarlama Ajansı Olarak Nasıl Çalışıyoruz? Bunlardan bahsedeceğim. 

00.32-----00.48:

 1982 yılında Berlin’de doğup büyüdüm, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimimin bir kısmını orada tamamladım. Ardından 1999-2000 yıllarında Türkiye’ye geldim ve İstanbul Teknik Üniversitesinde okumaya başladım. 

00.48-----01.00 

Türkiye’de üniversiteyi bitirdikten sonra eğitimime Amerika’da devam etmeye karar verdim. Amerika’da Tekstil Geliştirme Pazarlama okuduktan sonra 1 sene orada çalıştım. Ardından Almanya serüvenim başladı.

01.00-----02.04 

Almanya’da 3 yıl bir pazarlama şirketinde çalıştım ve Dijital pazarlamayla ilk tanışmam 2009 yılında burada başladı. Geleneksel Pazarlamanın artık çok zorlaştığını ve işlerin Dijital Pazarlamaya kaymaya başladığını olayların çok başında görme fırsatım oldu. Bu sayede Dijital Pazarlama sektörüne atılmaya karar verdim ve Google SEO uzmanı oldum. 

02.04-----02.51 

Ardından Türkiye’ye tekrar döndüğümde büyük bir SEO ajansında işe başladım ve Hepsiburada, E-Bebek, Gittigidiyor, Sahibinden gibi çok büyük markalarla çalışma imkanı yakaladım. O iş benim için bir okul niteliğindeydi. Belli bir süre bu ajansta çalıştıktan sonra yönetici pozisyonuna kadar yükseldim.

02.51-----03.29 

Dugun.com macerası; Dugun.com’dan aldığım bir teklif sonrasında ekibimle birlikte pazarlamanın başına geçtim. Aldığımız kurguyu ekibimle beraber bambaşka bir kurguya taşıdık. Önce Arabistan’a daha sonra da Almanya’ya açılıyoruz ve projeler geliştiriyoruz. Hemen sonrasında projenin İtalya ayağını kuruyoruz. Benim için çok yoğun ama çok başarılı ve sürükleyici bir çalışma süreci geçiyor.

03.29-----05.47 

Edindiğim tecrübeler neticesinde Türkiye’de bir SEO Ajansı kurma kararı aldım. Ayrıca Almanya’da da hali hazırda 8 senedir yürüttüğümüz bir dijital pazarlama ajansımız vardı ve bu sayede de Türkiye ayağını kurmuş olduk. Peal Peak SEO ajansımızın kurulmasının 1.5 sene sonrasında bugün 7 tane global; İsrail Amerika, İngiltere, Almanya ve 8 tane de lokal olmak üzere 15 farklı şirkete hizmet veriyoruz. Biz bir SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı Olarak Esasen Ne Yapıyoruz; Satışları artırmak ve ekibi hızla büyütmek çoğu ajansın ilk tercihi olabilir. Yapabilir miydik bu süreçte yapabilirdik ama tercih etmedik. Çünkü bu şekilde kontrolsüz bir büyümenin hizmet kalitesinden ve yapılan işin katma değerinden ödün vereceğini düşünüyoruz. 

Peki biz ne yapıyoruz? Biz müşterilerimizle çok yakın bir temas içerisinde süreçlerimizi yürütüp referanslarımızla büyümeyi hedefliyoruz ve 1.5 senede Global ve Lokal pazardaki müşterilerimize de bu motto ile ulaştık. Mevcut müşterilerimize nasıl hizmet ediyoruz? Aslında çok çeşitli müşterilerimiz var bu noktada müşterilerimizin bizden beklentisini önemsiyor ve ona göre bir proje süreci geliştiriyoruz Trafik elde etmek istiyorsa ona göre bir projemiz var, E-Ticaret yapıyorsa ona göre bir stratejimiz var. Örneğin İngilteredeki Saypr.com Lead generate ettiğimiz bir müşterimiz aynı şekilde iç pazarda Sigorta Dünyası da buna dahil. Şu anda Peal Peak olarak Feneryolu'nda ofisimizdeyiz yolunuzu düşerse bekleriz. 

05.47-----06.06 

Genel olarak bugüne kadar yaptıklarım ve 1.5 senede Peal Peak olarak yaptıklarımız bunlar. Bundan sonraki süreçte yaptıklarıma, projelerime, yapacaklarıma ve sektörden arkadaşlarım ile dijital pazarlamada önemli konulara youtube kanalımda yer vereceğim abone olmayı ve takipte kalmayı unutmayın. 

Referanslarımız: 

www.saypr.com 
www.dugun.com