Anasayfa / Başarı Hikayesi

Edvido Başarı Hikayesi

Genel Bakış

1,5 yıl içerisinde Edvido’nun içeriklerini, teknik SEO’sunu ve kategorizasyonunu doğru optimize ederek organik trafiğini 25 kat büyüten bir site elde ettik. Son 6 Google güncellemesinden de olumlu etkilenerek Potansiyel Müşteri kazanımlarını 30 katına çıkartarak şirketin karlılığını da arttırmış olduk.

Biz Peal Peak ile çalışmaya başladığımızda ajansları müşterilerle buluşturan bir Pazar alanını yeni kurmuştuk. Sadece SEO sayesinde yatırıma ihtiyaç duymadan 25 kat organik trafik ve toplamda 1 yıl içerisinde 50 kat daha fazla sayıda potansiyel müşterilerimize ulaştık. Hedefli trafik kazanmanın getirisi, dönüşüm oranlarımızdaki iyileştirme ve yeni kurduğumuz gelir modelleri ile Edvido.com’u büyüttük.

Mustafa Okan Yavuzşen

CO-FOUNDER

edvido.com

Yaklaşımımız

İçerik Stratejisi

Doğru bir içerik stratejisi yürüterek hem ihtiyaç duyduğumuz makaleleri belirledik hem de kategoriler için ihtiyaç duyduğumuz  yazı başlıklarını verdik ve sonuçları test edip optimize ettik.

Kategorilerin Optimizasyonu

SEO için en önemli konulardan biri de kategori sayfalarında içerik olmasıdır. Biz Peal Peak olarak Edvido için olması gereken bütün mikro site ve lokasyon özelindeki kategoriler için ilgili yazı planını ve stratejisini paylaştık.

Site Hızı Optimizasyonu

Bir sitenin hızlı olması hem SEO için hem de dönüşüm oranınız yüksek olması için en önemli kriterlerden biridir. Biz bunu bildiğimiz için Edvido'nun sitesini azami hıza ulaştırdık.

On-Site SEO Hataların Giderilmesi

Bütün On-Site SEO hataları gidererek müşterimizin sitesini Google'ın talep ettiği yere taşıdık.

No Backlinks ☺

Biz bu başarıyı White-Hat (legal) SEO yaklaşımımız sayesinde ve Backlink almadan sağladık.

Özellikle pazar alanları için çok fazla kategorizasyon olduğunda Backlink olmadan da başarıya ulaşmanız mümkün.

icon

15 Kat Yıllık Toplam Organik Trafik Artışı

icon

30 Kat Yıllık Toplam Form Kazanımı Artışı

icon

64 Kat Sadece Yazılım Kategorisinde Form Kazanımı Artışı

Çıktılar

Sonuç olarak 1 yıllık YoY verilerine baktığımızda non-brand (Edvido kelimesini içermeyen) anahtar kelimelerden 15 kat organik trafik elde ettik ve form toplama sayılarını da paralel olarak 30 kat arttırmış olduk.

Çıktılar