Anasayfa / Servislerimiz / SEO Hizmeti

arrowleftSEO Hizmeti

Hedef kitlesi analizinden başlayarak dönüşüm elde etmeye kadar varan bütün ara süreçler için doğru stratejileri ve aksiyonları planlayarak arama motorlarında daha görünür olmanızı sağlıyoruz.

detail

Başarı Hikayesi

Edvido ajanslarla müşterileri buluşturan bir Pazar Alanı. SEO, Sosyal Medya, Yazılım, UX gibi birçok kategoride müşteriler ve ajanslar arasında bir köprü kuruyor.

Devamını Gör
icon

15 Kat Yıllık Toplam Organik Trafik Artışı

icon

30 Kat Yıllık Toplam Organik Trafik Artışı

icon

64 Kat Sadece Yazılım Kategorisinde Form Kazanımı Artışı

Biz Peal Peak ile çalışmaya başladığımızda ajansları müşterilerle buluşturan bir Pazar alanını yeni kurmuştuk. Sadece SEO sayesinde yatırıma ihtiyaç duymadan 25 kat organik trafik ve toplamda 1 yıl içerisinde 50 kat daha fazla sayıda potansiyel müşterilerimize ulaştık. Hedefli trafik kazanmanın getirisi, dönüşüm oranlarımızdaki iyileştirme ve yeni kurduğumuz gelir modelleri ile Edvido.com’u büyüttük.

Mustafa Okan Yavuzşen

CO-FOUNDER
edvido.com

Dijital Reklam Süreci

Reklam sürecine başlamadan önce müşterinin ihtiyacını ve doğru mecraları tespit etmek için araştırma yapıyoruz. Rakip araştırması ve maliyet araştırmalarından sonra denemelere başlıyoruz.

1.

ARAŞTIRMA

2.

DOĞRU MECRALARIN TESPİT EDİLMESİ

3.

REKLAMLARIN KURGULANMASI

4.

PERFORMANS ÖLÇÜMÜ

5.

OPTİMİZASYON

6.

YÜKSEK ROAS DÖNÜŞÜMÜ

Araçlarımız

PEALPEAK

Referanslarımız

Saypr

SEO

Sikca Sorulan Sorular

Kurumsal SEO Hizmeti Nasıl Alınır?

Kurumsal SEO Hizmetini farklı ajanslardan karşılaştırma yaparak alabilirsiniz, ancak dikkat etmeniz farklı faktörler var. Sadece fiyat bir kriter olmamalı ve ajansın sizin sektörünüzdeki referansları, geçmişi ve işleyiş şekline dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle kelime sözü veren ve kelime bazında fiyatlandıran ajanslardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

SEO Hizmeti Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO Hizmeti alırken mutlaka ajansın referanslarını ve başarı hikayelerini dinleyin. Hizmete nelerin dahil olup nelerin dahil olmadığını öğrenin. Baştan şeffaf bir yol haritası talep edin ve bitiş zamanlarını en başta doğru planlayın. Daha sonrası için soru işaretinin kalmamasını temin edin. Size zarar verecek toxic (zarar verebilecek) backlinklerin alınmayacağını garanti altına alın. 

SEO Ajansınıza Mutlaka Sormanız Gerekenler

  1. Hangi Rakiplerle Çalışıyorsunuz?
  2. Benzer Rakipleriniz var mı? Bunlarla başarınız ne oldu?
  3. Yol Haritası Belirliyor Musunuz?
  4. Deadline’lara uyuyor musunuz?
  5. Black-Hat Teknikleri Kullanıyor Musunuz?
  6. Yazılımcı ile iş birliğini nasıl organize ediyorsunuz?
  7. Raporlama Nasıl Yapılıyor?
  8. Dönüşüm Odaklı Çalışıyor Musunuz?

SEO Ne Kadar Sürede Etki Eder?

SEO başarısı çıkmak istediğiniz kelimelerdeki rekabet, site içi SEO, teknik yeterlilik ve site hızınız gibi birçok faktör tarafından belirleniyor. SEO’nun bütünleşik bir iş olduğunu unutmamanız gerekiyor. Örneğin site hızınız kötü ise talep ettiğiniz bir kelimede veya kelime grubunda yukarılarda sıralamanız zor olur. Biz Peal Peak olarak işinize bütünleşik (holistik) yaklaşıyoruz ve her ayağını optimize ediyoruz.

SEO Araçları Nelerdir?

SEMRush, Ryte, Sistrix, Deepcrawl, Ahrefs, Screamingfrog, Oncrawl, SEOMonitor, Rankchecker vb birçok SEO crawler ve kelime takip aracı mevcut.

White Hat (Legal) SEO Nedir ve Neden Önemli?

White Hat SEO ifadesi arama motorlarının sıralama kriterlerinin ve kurallarının dışına çıkmadan yapılan çalışmalara verilen isimdir. White Hat SEO’da adından da anlaşılacağı üzere yapılan bütün çalışmalar legal olarak ilerler, böylece arama motorlarının kurallarını dışına çıkmadan arama sonuçları sayfasında web sitelerinin sıralamalarını geliştirmek hedeflenir. White Hat SEO ifadesinin zıttı olarak kullanılan Black Hat SEO çalışmasında arama motorlarının algoritmalarındaki açıklardan yararlanarak kısa sürede başarılı sonuçlar elde etmeyi hedefleyen çalışmanın adıdır. Genellikle garantili SEO hizmeti veren kuruluşlar tarafından kullanılan Black Hat SEO illegal yürütülen bir çalışmadır ve özellikle Google algoritmaları tarafından kısa sürede fark edilebilir. Bu yüzden kalıcı bir başarı getirmeyen Black Hat SEO, web sitelerinin zamanla arama motoru sonuç sayfasında çıkarılmasına bile neden olabilir. SEO çalışmalarının White Hat SEO ile yürütülmesi, web sitelerinin kalıcı bir başarı elde edebilmesi için bu nedenle çok önemlidir 

Negatif SEO Nedir ve Nasıl Bir Çalışma Yapılıyor?

Negatif SEO, rakip web sitelerinin SEO çalışmalarının tam tersi bir çalışma yürütülerek bir web sitesinin arama sonuçları sayfasındaki sıralamasını düşürmeyi hedeflediği çalışmaya verilen isimdir. Negatif SEO, sektörde başarılı web siteleri için büyük bir tehdit olabilir ama uzman kişiler tarafından yürütülmesi gereken birkaç çalışma ile web siteleri herhangi bir negatif SEO çalışmasına karşı büyük oranda korunabilir. Biz gerekli araçlarla bu tarz olumsuz işlemleri tespit edip gerekli önlemleri alıyoruz.

SEO Danışmanlık Hizmetleri Ücreti Ne Kadar ve Neye Göre Şekilleniyor?

SEO danışmanlık hizmeti fiyatları, yürütülen SEO çalışmasının niteliği ve web sitesinin URL sayısı gibi çeşitli kriterlere göre farklılık gösterir. Bu nedenle SEO danışmanlık hizmeti için sabit bir fiyat belirlemek yanlış olur. Adam saate göre bir fiyat ortaya çıkar. Şirketin geçmiş tecrübesi, benzer proje tecrübesi ve başarısı da sizin proje başarısına birebir yansıyacağından belirleyici olur.

SEO’da Pozisyon Sözü Veriyor musunuz?

Peal Peak olarak biz kesinlikle müşterilerimize pozisyon sözü vermiyoruz ve verilmesini de doğru bulmuyoruz. Başta Google algoritmaları olmak üzere arama motorları, sonuç sayfasında sıralama yapmak için çok fazla sayıda kriter kullanır bu nedenle bu kriterlere göre web sitelerini optimize etmek ve Google algoritmalarının bu optimizasyonları fark edip sonuç sayfasında sıralamanızı yükseltmeye başlaması uzun döneme yayılan ve detaylı yürütülmesi gereken bir çalışmadır. Bu nedenle biz Peal Peak olarak pozisyon sözü ya da garantili SEO hizmeti vermeyi kesinlikle tercih etmiyoruz bunun yerine yaptığımız çalışmalar sonucu elde ettiğimiz artışları düzenli olarak raporlayarak müşterilerimize sunuyor ve bu şekilde ilerlemeyi tercih ediyoruz.

Kelime sözü vermedeki en büyük sorun ise sadece jenerik kelimelere odaklanıyor olmasıdır. Ama long-tail dediğimiz uzun kuyruklu kelimelerin araması 0-10 bandında olsa da bunların toplamı hem daha çok trafik getirir hem de gelen trafiğin dönüşümesini sağlar.

UX ve SEO Arasındaki İlişki ve Bizim Buna Nasıl Katkı Sağlarız

Google algoritmalarında yapılan her güncelleme ile beraber UX (User Experience) yani kullanıcı deneyiminin arama motoru sonuç sayfası sıralaması üzerindeki etkisi artıyor. Google artık bir insan gibi, yapılan optimizasyonlar sonucunda kullanıcılara sunulan web sitelerinin ne kadar katma değerli içerikler ürettiğini ve ihtiyaçlara karşılık verebildiğini tespit ediyor ve arama motoru sonuç sayfasındaki sıralamaları bu nitelikleri baz alarak belirliyor. Bu nedenle Peal Peak olarak yürüttüğümüz SEO çalışmalarında, öncelikle web sitelerinin hedef kitlelerini belirleyerek kullanıcılarının ihtiyaçlarını tespit ediyor ve çalışmalarımızı bu ihtiyaçlara karşılık verecek ve kullanıcılar tarafından kolayca ulaşılabilir olacak şekilde yürütüyoruz.

Doğru UX sadece SEO için değil her web sitesi için dikkat edilmesi ve ona göre oluşturulması gereken bir konu.

Bizi diğer ajanslardan ayıran özellikler neler?

Peal Peak olarak en gurur duyduğumuz ve bizi diğer SEO ajanslarından ayıran özelliklerden birisi olarak düşündüğümüz yanımız, sürekli güncellemeleri ve trendleri takip ederek çalışmalarımızı bu şekilde yürütmemizdir.

Brightonseo, MozCon gibi kurumların organize ettiği uluslararası düzeyde önemli konferanslara düzenli olarak katılarak yenilikleri ve güncellemeleri ilk ağızlardan dinliyor ve çalışmalarımızı bu yenilikler ve güncellemeler ışığında optimize ediyoruz. Peal Peak’in Berlin merkezli bir ofisinin olması da projeye global müşteri tecrübesinin de ekleneceği için farklı bir vizyon ve yaklaşım katıyor. En önemlisi de sadece SEO olarak değil müşterilerin ihtiyaçlarına bütünleşik bakıyoruz. Böylece dönüşüme götürebilecek bütün aksiyonları alıyoruz.

Peal Peak’in SEO Yaklaşımı Nedir?

SEO çalışmalarımızda, arama motorlarının kullandığı sıralama faktörlerinin ve kurallarının dışına çıkmadan White Hat SEO dediğimiz legal çalışmalarla, müşterilerimizin doğru hedef kitlelerine ulaşarak uzun dönemde kalıcı başarılar elde etmesini sağlıyoruz. Sloganımız: “Sadece Trafik Değil Dönüşüm Odaklı Trafik”.

PEALPEAK ACADEMİ

Videolarımız