Anasayfa / Servislerimiz / Dönüşüm Optimizasyonu

arrowleftDönüşüm Optimizasyonu

Verilerinizi inceleyerek ve doğru bir hipotez kurarak dönüşümlerinizin artmasını hedefliyoruz. Kullandığımız araçlarla çeşitli A/B testlerini gerçekleştirip sorunları tespit ettikten sonra onları gidererek dönüşümlerinizin artmasını sağlıyoruz.

detail

Başarı Hikayesi

Edvido ajanslarla müşterileri buluşturan bir pazar alanı. SEO, sosyal medya, yazılım, UX gibi birçok kategoride müşteriler ve ajanslar arasında bir köprü kuruyor.

Devamını Gör
icon

15 Kat Yıllık Toplam Organik Trafik Artışı

icon

30 Kat Yıllık Toplam Organik Trafik Artışı

icon

64 Kat Sadece Yazılım Kategorisinde Form Kazanımı Artışı

Biz Peal Peak ile çalışmaya başladığımızda ajansları müşterilerle buluşturan bir Pazar alanını yeni kurmuştuk. Sadece SEO sayesinde yatırıma ihtiyaç duymadan 25 kat organik trafik ve toplamda 1 yıl içerisinde 50 kat daha fazla sayıda potansiyel müşterilerimize ulaştık. Hedefli trafik kazanmanın getirisi, dönüşüm oranlarımızdaki iyileştirme ve yeni kurduğumuz gelir modelleri ile Edvido.com’u büyüttük.

Mustafa Okan Yavuzşen

CO-FOUNDER
edvido.com

Dönüşüm Optimizasyonu Süreci

1.

KPI'LARIN BELİRLENMESİ

2.

HİPOTEZİN KURULMASI

3.

VERİLERİN ANALİZİ

4.

TEKNİK GELİŞTİRMELER

5.

İÇERİK STRATEJİSİNİN GELİŞTİRİLMESİ

6.

DÖNÜŞÜM ODAKLI ÇALIŞMALAR

Araçlarımız

PEALPEAK

Referanslarımız

SAYPR

Dönüşüm Optimizasyonu

Sıkça Sorulan Sorular

Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) nedir?

Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) web sitesini ziyaretçilerinin site içerisinde hedeflenen bir etkileşimde bulunma yüzdesinin arttırılması sürecine verilen isimdir. Hedeflenen bu etkileşim sektöre göre farklılık göstermek ile beraber, form doldurma, ürün ya da hizmet satın alma, abone olma gibi aksiyonlardan birisi olabilir. 

Dönüşüm optimizasyon hizmeti alarak satışlarınızı nasıl arttırabilirsiniz?

Dönüşüm optimizasyonu hizmeti, web sitelerin kullanıcılarına sunduğu ürün ya da hizmetin doğru personalara ulaşmasını sağlar. Böylece web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların büyük bir kısmı sizin potansiyel müşterilerinizden oluşur, web siteniz hedef kitlenizde bulunan insanlara daha fazla oranda ulaştığı için bu potansiyel müşterilerinizin, sizin müşteriniz olma oranı artar. 

Dönüşüm optimizasyonu süreci nasıl işler?

Sitenizdeki trafik, sitede vakit geçirilmesi, hemen çıkma oranı ve dönüşüm oranı incelenir. Bu değerleri arttırmak için deneyimin nasıl arttırılabileceği konusunda bir hipotez oluşturulur.

Mevcut trafiğin etkileşimini anlamak için yazıyı okuma derinliği, iç linkleme yapısı ve oturum başı sayfa gezilmesi gibi metrikler değerlendirilir.

Bir sonraki aşamada harici araçlarla kullanıcı deneyiminin dönüşüm getirmesi için nasıl optimize edileceği düşünülür ve ilgili aksiyonlar alınır.

Exit Pop-Up'ların kurgulanması, tıklamaya davet eden butonların yerleşimi ve/veya rengi ve ebadı değiştirilebilir. Farklı navigasyon yapıları ile ilgili A/B testler uygulanır.

Öncelikli olarak istenen bir filtre varsa bu daha belirgin bir şekilde sunulur ve buna benzer birçok hamleyle daha iyi bir dönüşüm oranı elde edilmesi hedeflenir.

Dönüşümü arttırmak için kullanılan araçlar neler?

Hotjar, Personyze, Insider ve Hubspot gibi araçlar yazılıma gerek duyulmadan site üzerinde değişiklikler yapılabilmesini sağlar.

Dönüşüm oranı optimizasyonunun tek hizmet olarak alınabilir mi?

Peal Peak bunu tek hizmet olarak sunuyor, ancak SEO ile beraber düşünüldüğünde daha verimli sonuçlar almak mümkün.

Dönüşüm optimizasyonun ücreti nedir?

Dönüşüm optimizasyonu hizmeti için sitenin URL sayısı, yapılacak hizmetin kapsamı ve harcanacak adam başı maliyete göre değişiklik göstermektedir.

Dönüşümünüzü arttırmak neden önemli?

Özellikle Türkiye'de biraz geri planda olan bir konu. Markalar klasik SEO ve Dijital Reklam hizmeti alıyor, ancak dönüşümlerine etki edecek çalışmalar yapılmadıkça gelen hedefli bir trafik olsa bile basit bir form veya düşünülmemiş bir buton metni ile potansiyel dönüşüm oranının çok altında kalıyorlar.

Kimlerin dönüşüm optimizasyonuna ihtiyacı var?

Web sitesi olup satış ve/veya form toplayan bütün web sitelerin bu hizmete ihtiyaçları var. Dönüşümü arttırmak her markanın hedefidir. Özellikle de ek bir reklam bütçesi harcamadan mevcut trafiğinizden daha çok iletişim bilgisi veya satış elde etmiş oluyorsunuz.

Peal Peak’in Yaklaşımı Nedir?

Peal Peak yaptığı veri odaklı çalışmaları sayesinde önce bütün verileri inceliyor ve buna göre verinin öğrettikleri yönde harekete geçiyor.

Yapılan A/B ve benzeri testlerin sonucuna göre daha iyi performans gösteren senaryo ile devam ediliyor.

Form toplama, satış vb gibi hedeflerinizin artması için gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

PEALPEAK ACADEMY

Videolarımız