Anasayfa / Servislerimiz / Dijital Reklam

arrowleftDijital Reklam

Performans pazarlama yönetimi sayesinde size en uygun olan reklam mecralarını belirleyip potansiyel müşteri kazanımlarının ve buna paralel olarak da satışlarınızın artmasını ve hedef başı maliyetinizin düşmesini sağlıyoruz. Facebook, Instagram, Google, Linkedin gibi platformlarda reklamlarınızın çıkmasını sağlıyoruz.

detail

Başarı Hikayesi

Edvido ajanslarla müşterileri buluşturan bir Pazar Alanı. SEO, Sosyal Medya, Yazılım, UX gibi birçok kategoride müşteriler ve ajanslar arasında bir köprü kuruyor.

Devamını Gör
icon

15 Kat Yıllık Toplam Organik Trafik Artışı

icon

30 Kat Yıllık Toplam Organik Trafik Artışı

icon

64 Kat Sadece Yazılım Kategorisinde Form Kazanımı Artışı

Biz Peal Peak ile çalışmaya başladığımızda ajansları müşterilerle buluşturan bir Pazar alanını yeni kurmuştuk. Sadece SEO sayesinde yatırıma ihtiyaç duymadan 25 kat organik trafik ve toplamda 1 yıl içerisinde 50 kat daha fazla sayıda potansiyel müşterilerimize ulaştık. Hedefli trafik kazanmanın getirisi, dönüşüm oranlarımızdaki iyileştirme ve yeni kurduğumuz gelir modelleri ile Edvido.com’u büyüttük.

Mustafa Okan Yavuzşen

CO-FOUNDER
edvido.com

Dijital Reklam Süreci

Reklam sürecine başlamadan önce müşterinin ihtiyacını ve doğru mecraları tespit etmek için araştırma yapıyoruz. Rakip araştırması ve maliyet araştırmalarından sonra denemelere başlıyoruz.

1.

ARAŞTIRMA

2.

DOĞRU MECRALARIN TESPİT EDİLMESİ

3.

REKLAMLARIN KURGULANMASI

4.

PERFORMANS ÖLÇÜMÜ

5.

OPTİMİZASYON

6.

YÜKSEK ROAS DÖNÜŞÜMÜ

Araçlarımız

PEALPEAK

Referanslarımız

SAYPR

Performans Pazarlaması

Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal Medya ve Google Reklam Yönetimi Nedir?

Sosyal Medya ve Google gibi Online platformlarda tıklama başına belirli bir ücret ödediğiniz reklamlar yayınlanır. Sosyal Medya ve Google reklam yönetimi, bu mecralarda reklam kampanyaları yürütülürken hedef kitlelerin belirlenmesine ve bu hedef kitlelere reklamlar aracılığıyla ulaşmak için çeşitli stratejiler geliştirilip kullanılması sürecine verilen addır. Bu platformlarda reklamlar için tıklama başına ücret ödenir, reklam stratejilerinde yapılacak hatalar, yanlış hedef kitlelerine ulaşmanıza ve ödediğiniz reklam ücretlerine karşın geri dönüş alamamanıza neden olur. Bu yüzden Sosyal Medya ve Google reklam yönetimi tecrübe sahibi ajanslar tarafından yürütülmesi gerekir.

Dijital Reklam ve SEO arasındaki fark nedir ve neden tamamlayıcı olmalı?

Dijital Reklam ve SEO arasındaki fark: Dijital Reklam çalışmalarında hedef kitleler belirlenerek çeşitli mecralarda yürütülen reklam çalışmaları aracılığıyla bu insan gruplarına ulaşmak hedeflenir ve reklamın gösterim sağlandığı her tıklama için belirli bir ücret ödenir. Bunun Sonucu daha kısa vadeli olur.

SEO çalışmalarında ise Google algoritmaları ve kullanıcı odaklı optimizasyonlar yapılarak ücret ödemeden hedef kitlelere ulaşılarak uzun döneme yayılan bir organik trafik oranı artışı hedeflenir. Bu nedenle binlerce rakibinizin olduğu online platformlarda başarı elde edebilmek için SEO ve Dijital Reklamlar birbirini tamamlayan bütünsel çalışmalar olarak beraber kullanılmalıdır.

Reklamınızı Hangi Dijital Reklam Alanları ve Mecralarda Çıkarıyoruz?

Dijital Reklam sürecinde ilk olarak müşterilerimizin kullanıcılarına sunduğu ürün ya da hizmetlere göre, detaylı bir çalışma yürüterek hedef kitlelerini belirliyoruz. Bu hedef kitlelerine en az maliyetle ulaşabilecekleri Google, Instagram, Facebook, Linkedin, YouTube, Tik Tok gibi milyonlarca kullanıcısı olan online mecralarda reklamlarını çıkarıyoruz ve yüksek dönüşüm almanızı sağlıyoruz.

Görsel ve Video İhtiyacınızı Kim Karşılıyor?

Peal Peak işin performans ayağında olduğu için görsel ve video ihtiyaçlarınızı bizim partner ajansımızdan ya da kendi kaynağınızdan temin edebilirsiniz.

Reklam yönetimini neden bir Dijital Reklam Ajansına devretmeniz gerekiyor?

Bütün reklam mecraları oldukça basit kurgulanmıştır ki herkes basitlikte reklam verebilsin. Ancak sadece geçmiş proje tecrübesi ve doğru strateji ile gerçekten azami dönüşümleri elde edebilirsiniz. Bu tecrübeleriniz olmadan ve stratejiyi kurmadan metriklerin içerisinde kaybolursunuz. In-House yürütmek de bir opsiyon, ancak o zaman da dış gözün görebileceklerini atlayıp optimizasyon ve büyüme potansiyellerini göremeyebilirsiniz.

Dijital Reklam için harcanması gereken bütçe nasıl belirleniyor?

Bütçenizi siz belirliyorsunuz ve biz de o bütçenize istinaden reklam mecraları arasında bir dağılım yapıyoruz. Marka görünürlüğünüzü arttırmak ve en iyi dönüşümü elde etmek için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz.

Dijital Reklam Ajansı başarı sözü verebilir mi? Vermeli mi?

Peal Peak olarak bizim felsefemizde, gelecek ile alakalı başarı sözleri vermek yerine, dijital reklam ajanslarının bir reklam kampanyasını yürütmeye başladığı ilk andan itibaren web sitelerinin detaylı incelenmesi, ihtiyaçlarının belirlenmesi ve müşterilerinin hedefleri doğrultusunda çalışmalarını yürütmesi daha doğrudur.

Sosyal Medya Ajansı ve/veya Google Adwords Ajansının Size Katkısı Ne Olmalı?

Çalıştığınız Sosyal Medya ya da Google Adwords Ajansı ilk olarak web siteniz için doğru hedef kitlelerini belirlemeli ve bu hedef kitlelerine ulaşmak için kullanacağınız reklam bütçesini en etkili şekilde yönetmelidir. Bütün reklam kampanyası süreci boyunca belirlenen takvime göre ilerleyip düzenli olarak gelişmeleri rapor halinde size sunmalıdır, böylece reklam kampanyalarınız için ekstra bir zaman ve bütçe ihtiyacını ortadan kaldırarak, işinize odaklanmamızı sağlamalıdır.

Dijital Reklam Nedir? Dijital Reklam Ajansı Ne Yapar?

Dijital Reklam, web sitelerinin promosyonlarının ve reklamlarının sosyal medya, arama motorları, web siteleri gibi çeşitli online platformlarda yayınlanması sürecine verilen isimdir. Dijital Reklam Ajansları ise dijital reklam süreci boyunca kampanyanızın doğru içeriklerle, doğru insanlara ulaşmasını sağlar.

PEALPEAK ACADEMY

Videolarımız